O mne

Môj príbeh, cesta a filozofia

Celé detstvo som bola hyperaktívnym dieťaťom s množstvom energie. Aktívne som sa venovala rôznym športom, v dospievaní ma sprevádzala neutíchajúca vášeň po dobrodružstvách, cestovaní a adrenalíne, a vôbec som nevnímala volania mojej duše po zastavení. Cez mnohé úrazy a nehody ma vždy tvrdo a fyzicky zastavilo až moje telo. Vo veku 22 rokov som mala vážny úraz hlavy v zahraničí a v priebehu rekonvalescencie som zažila veľmi silný duchovný zážitok, ktorý mi ukázal, že takto to ďalej nepôjde... 

Písal sa rok 2013  (mala som 24 rokov) a moja cesta viedla na púť do Indie. Po návrate som sa začala venovať joge a osobnému rozvoju. V ďalších rokoch som absolvovala mnoho seminárov, kurzov a prednášok v oblasti osobnostného a duchovného rozvoja a rozhodla som sa urobiť si učiteľský kurz hatha jogy v Prahe. Medzičasom som sa dostala aj k čchi kungu Čung Juan, ktorý ma sprevádza dodnes. Vždy ma bavilo vedome prepájať rôzne prvky a nachádzať v tom synergiu. 

Rok 2016 pre mňa nebol ľahkým a v tom čase som sa vydala na pobyt do tmy (terapia tmou), ktorý bol pre mňa zlomovým a podnietil ma vydať sa do sveta za ďalším učením. Moje kroky viedli do Nemecka na učiteľský výcvik tantra jogy a šamanizmu pod záštitou YAI a tam som už vedela, že moje ďalšie volanie ma vedie do južnej Ameriky. V roku 2017 som absolvovala nadväzujúci kurz tantra jogy a šamanizmu v Ekvádore. Tento, dokopy 500 hodinový výcvik okrem jogy, tantry a šamanizmu so sebou prinášal množstvo tanca, práce so zvukom, meditácií či iných prvkov, čo ma veľmi fascinovalo. Táto silná skúsenosť ma priviedla k myšlienke stráviť dlhší čas v južnej Amerike a tak som sa ešte ten istý rok ocitla s jednosmernou letenkou v Kolumbii, s vidinou pracovných a dobrovoľníckych činností spojených s jogou. V roku 2018 som strávila približne 2 mesiace so ženskou šamankou Mamou Celiou Shiguango a jej rodinou v Amazónii v Ekvádore. Po pol roku strávenom v južnej Amerike som sa vrátila domov a môj individuálny šamanský výcvik pokračoval ešte 6 mesiacov v striktnom režime.    

EXISTUJE JEDINÁ VEC V CELOM VESMÍRE, KTORÁ JE NEPORAZITEĽNÁ, A TO JE LÁSKA.

Od roku 2016 som viedla skupinové a individuálne hodiny jogy a konzultácie zamerané na osobnostný a duchovný rozvoj. Robila som nepravidelne workshopy a retreaty doma aj v zahraničí, kde som spájala prvky jogy, čchi kungu, tantry, šamanizmu, meditácie či tanca.

Od roku 2019 do roku 2023 som absolvovala profesionálny výcvik Kraniosakrálnej Biodynamiky a tendencia je pokračovať aj postgraduálne.

V roku 2020 som prežila silnú osobnostnú krízu, "rozpad" tela a záplavu post-traumatických syndrómov. Táto etapa má opäť intenzívne zastavila a vytvorila nevyhnutnú potrebu a čas prinavrátiť sa viac k Sebe. Ďakujem za to.

Skoro 2-ročná prestávka práce s ľuďmi mi dala priestor pre hlboké liečenie tela a duše, ktoré som potrebovala a v roku 2022 som sa k nej opäť vrátila.   

Pri práci s ľuďmi čerpám zo všetkých svojich prežitých skúseností a nadobudnutých vedomostí, ktoré som na svojej ceste získala a stále získavam. Život vnímam ako syntézu všetkého. V kraniosakrálnej biodynamike som našla a neustále objavujem jej veľký a neobmedzený potenciál, ktorý ako ľudstvo tak veľmi potrebujeme.

Značnou mierou ovplyvnil smer mojej cesty aj rodinný projekt KRYSTALIA a preto veľká vďaka patrí celej mojej rodine a všetkým tým, ktorí boli a sú jej súčasťou.

Ďakujem, že môžem...

S úctou, Maťa

ŽIJEME TU A TERAZ. . AKONÁHLE POCHOPÍME AKO VEĽMI JE VŠETKO PREPOJENÉ, NASTÁVA NIELEN POTREBA TICHA, ALE AJ ZDIEĽANIA.


Túžba duše po hľadaní ma okrem iného viedla na rôzne miesta, i keď už viem, že netreba chodiť vôbec ďaleko :)

 • 2/2024 - súčasnosť  Postgraduálny výcvik KSB "V náruči Číreho Dychu Lásky", (Institut Cranio-sacrální biodynamiky, Praha)
 • rok 2022 Intenzívny seminár s Charles Ridley, postgraduálna práca s KSB "Dynamic, Stillness, Press", Praha  
 • rok 2019 - 2023 Profesionálny výcvik Kraniosakrálnej biodynamiky "Dotyk Mystéria" (Institut Cranio-sacrální biodynamiky, Praha)
 • rok 2019 200-hodinový kurz Športový masér, Žilina
 • rok 2018 Individuálny šamanský výcvik pod vedením Taity mami Celie (Amazónia, Ekvádor) 
 • rok 2017 300-hodinový kurz (Yoga Alliance Interantional) Tantra joga & Šamanizmus (Tumbaco, Ekvádor)
 • rok 2016 200-hodinový kurz (Yoga Alliance International) Tantra joga & Šamanizmus (Bad Belzig, Nemecko)
 • rok 2016 7-dňový pobyt v tme - "terapia tmou" (Biele Karpaty)
 • rok 2015-2016 Čung Juan Čchi Kung - I.a II. stupeň, Žilina (+ intenzívne cvičenie s majstrom Xu Mintang - Bratislava)
 • rok 2015 I.stupeň Hatha joga - joga basic (Praha-škola jogy)
 • rok 2014 Yoga retreat India ( +účasť na 4.medzinárodnom festivale jogy, kultúry a spirituality - Haridwar )
 • rok 2013 Yoga retreat India

Moja prvá veľká Cesta do Ekvádoru (rok 2017)

Článok: "Vždy ju fascinovali prírodné cesty a šamanizmus"  

Článok: "Cez šamanov sa dostala k tajomnej Ayahuasce"  

Prajem všetkým Vám, aby ste sa nebáli a počúvali hlas svojho srdca...dovoľte si žiť to, čo chcete, alebo ste vždy chceli. NIKDY NIE JE NESKORO A PREKÁŽKY EXISTUJÚ LEN V NAŠEJ MYSLI...

M.O.